Iz smernic smo izluščili osnovne pojme in napotke, ki se nekako dotikajo spletne strani OŠ Vojnik.

piskotk1i

Kaj so piškotki

Piškotki so majhne datoteke z informacijami, ki se začasno shranijo na vaš računalnik. Ko se piškotki namestijo na vaš računalnik, o tem niste obveščeni. Glavni namen piškotkov je, da spletni strežniki prepoznajo vaš računalnik in spletni brskalnik. S tem se strežnik prilagodi na vaše nastavitve in vam pošlje, za vaš sistem najboljšo obliko, želene spletne strani. Zaradi piškotkov se lahko zelo zmanjša podatkovni promet, saj brskalniku strežnik pošlje le tiste informacije, ki so potrebne. Z zbiranjem in pomnjenjem informacij o vaših nastavitvah spletnega mesta s pomočjo piškotkov lahko zagotovimo boljšo spletno stran in lepšo uporabniško izkušnjo. Piškotki nam ne dajejo dostopa do računalnika. Podatki, ki jih zbiramo preko piškotkov, ne vključujejo osebnih podatkov.

Za potrebe spletne strani OŠ VOJNIK se uporabljajo piškotki, ki jih nadzira ARNES.

Vaša privolitev

Z uporabo naših spletnih strani soglašate z objavljenimi pravili.
O spremembah pogojev in pravil vas bomo sproti obveščali na naših straneh.
Kako upravljati s piškotki?

Večina spletnih brskalnikov omogoča, da nastavite kako bo brskalnik obravnaval piškote, ki mu bodo ponujeni. Piškotke lahko zavrnete ali jih sprejmete s funkcijo vgrajeno v spletne brskalnike. Če piškotke zavrnete, lahko tudi naprej uporabljate našo spletno stran, vendar določene podstrani ne bodo delovale pravilno. Vprašljiva pa je tudi grafična podoba strani.

Navodila kako lahko izključite piškotke na vašem spletnem brskalniku:

MOZILLA FIREFOX 
INTERNET EXPLORER
CHROME
SAFARI

 

Sami lahko našo spletno stran testirate z orodjem Cookie-Chacker.

Predverite pa lahko tudi, če ima naša stran kakšno zlonamerno kodo orodjem Securi.net .