Tekmovanje Hitri lončki za učence osnovnih šol

V  sezoni 2021/2022 oddaje Male sive celice uvajajo novo rubriko, ki so jo poimenovali Hitri lončki in je narejena po vzoru svetovno znane igre Speed Stack. Igra Hitri lončki je namenjena učencem od 5. do 9. r. Tekmovalno zlaganje Hitrih lončkov je vznemirljiva igra, kjer bodo na preizkušnji vse vaše spretnosti. Tekmovanje bo potekalo v oddaji Male sive celice. Tekmovanje v Hitrih lončkih poteka vzporedno s kvizom.

Predstavitev

.

Ekipa učencev (trije učenci) za predtekmovanje bo sestavljena v septembru in sicer iz učencev od šestega do devetega razreda.

Ob pričetku novega šolskega leta bodo lončki na voljo tudi na šoli. Od julija jih je možno kupiti v večjih trgovinah z igračami.

Kako poteka tekmovanje v hitrostnem zlaganju Hitri lončki?

1. Tekmovanje se meri na čas, v katerem posamezni tekmovalec v eni igri zlaga lončke navzgor
in navzdol po metodah v sledečem vrstnem redu: 3-6-3, 6-6, 1-10-1 in 3-6-3. (Učenje zlaganja
Hitrih lončkov je podrobno razloženo v navodilih za igro, ki so priložena Hitrim lončkom)

2. Igra se igra z 12 lončki.

Na spodnjih povezavah so na voljo razlage za zlaganje, ki so sicer v angleščini.

.
3-6-3 – ZLAGANJE, KI SE BO OCENJEVALO V PREDTEKMOVANJU, TU UPORABITE SERIJO LONČKOV 1

.
Hitrostno zlaganje – ZLAGANJE, KI SE BO OCENJEVALI V TV KVIZU, TU UPORABITE SERIJO LONČKOV 2

.

Ekipo šole bomo izbrali v mesecu septembru.