Na OŠraziskovalec Vojnik vsako leto poteka projekt mladinske raziskovalne dejavnosti. Koordinator projekta v šol. letu 2022/2023 je ga. Marjana Rojc.

Mladi raziskovalci in njihovi mentorji so do leta 1996 svoje naloge predstavljali na tekmovanju, ki so ga prirejale celjske šole. Ko je leta 1997 vojnik postal občina, so se mladi raziskovalci prvič predstavili na skupnem projektu Mladi za napredek občine Vojnik. V šolskem letu 2004 pa smo naše naloge prvič predstavili na tekmovanju mladih raziskovalcev v okviru Zveze za tehniško kulturo.

Večina raziskovalnih nalog se nahaja v šolski knjižnici.
Ogledate pa si jih lahko tudi na vašem računalniku (PDF format).

Obiščite arhiv raziskovalnih nalog OŠ Vojnik.
(V arhivu so bližnjice kataloga Osrednje knjižnice Celje, kjer so naloge arhivirane.)

Na spletnem naslovu mladizacelje.si je možno dostopati do koristnih informacij, ki bodo vam-mladim raziskovalcem v pomoč pri vašem raziskovalnem delu.